internet 

Darmowe strony www – czy to możliwe?

Darmowe strony www to niewątpliwie bardzo ciekawe zagadnienie dla wszystkich tych, którzy chcą mieć domenę, muszą lub po prostu muszą, bo prowadzą biznes i strona internetowa jest im potrzebna. Chociaż darmowa strona www wydaje się niezwykle atrakcyjna, musimy pamiętać, że taka strona miewa zarówno plusy, jak i minusy.

Darmowa strona www, już pierwszy człon sugeruje nam, że nic nie musimy płacić. Jest więc to duży plus dla wszystkich, tych, którzy nie chcą inwestować zbyt dużo w rozwój strony internetowej. Kolejna ważna kwestia to fakt, że darmowa strona www równa się darmowe szablony, czyli kolejny wydatek skreślony z naszej listy. Wiadomo przecież, że stworzenie szablonu trochę kosztuje i nie każdego stać na taki wydatek.

Ale na tym kończą się plusy i przechodzimy do minusów, które pokażą nam, że darmowa strona www wcale nie jest tak cudownym rozwiązaniem, jakby się mogło wydawać, chociaż nie można zaprzeczyć, że dla niektórych to zupełnie wystarczające rozwiązanie.

Darmowa strona www to przede wszystkim niska przepustowość. Nie ważne, jak szybki będziemy mieć Internet, jeśli nasza strona umieszczona jest na darmowej domenie z niską przepustowością nie możemy liczyć na to, że wejścia na stronę będą płynne. Jeśli zainteresowanie naszą ofertą będzie duże, wtedy otworzenie naszej strony będzie zupełnie niemożliwe.

Darmowa strona www kusi również darmowymi szablonami. Pamiętajmy jednak, że wygląd strony to nasz priorytet. Jeśli będzie wyglądała jak tysiąc innych w Internecie, to nikt nie zwróci na nią uwagę, a co za tym idzie również na nasze usługi.

Domena tez jest ważna, ale o tym bardzo często zapominamy. Przecież adres strony odgrywa tutaj istotną rolę i każde dziecko wie, że jeśli przed .pl znajduje się ciąg wyrazów, które nie mają nic wspólnego z samą nazwą strony, oznacza to, że jest to zupełnie darmowa strona www. Oczywiście dla osób prowadzących biznes, w którym strona internetowa odgrywa mniejszą rolę, to czy nazwa będzie miłą dodatkowe litery, czy nie, nie ma większego znaczenia. Jeśli jednak strona ma stanowić naszą wizytówkę, nikt nie będzie traktował nas poważnie, jeśli nie stać nas na płatny serwer.

Nie można jednak definitywnie przekreślać darmowych serwerów. Wbrew pozorom darmowa strona www to nie takie złe rozwiązanie. Na pewno można się dzięki niej upewnić, że zainteresowanie nasza ofertą jest duże. Jeśli już wybadamy rynek, możemy zainwestować w płatny serwer.

Pamiętajmy też, że istnieją również inne ciekawe sposoby promocji firm, chodzi tutaj o portale społecznościowe, które w zasadzie są darmowe i mogą mieć lepsze osiągnięcia niż tradycyjna darmowa strona www. Chyba każdy z nas korzystał z takie portalu i wie, jaką ma moc. Jedne komentarz może zepsuć cały marketing firmy, dlatego portale społecznościowe są uważna za jedne z najlepszych nośników reklamy. Bardzo interesującym rozwiązaniem jest również prowadzenie bloga, czy kolejnej odmiany darmowej strony internetowej. Oczywiście wymaga to poświęcenia czasu, ale dzięki temu możemy poprawić nasz PR, a co najważniejsze polepszyć pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych.

Related posts