internet 

Kupowanie komputera w sieci

laptop-at-night-1114372_1280W internetowych serwisach, jak chociażby dobrze znane, polskie Allegro, aż roi się od gotowych zestawów komputerowych. Także stacjonarne sklepy oferują gotowe jednostki centralne. W wielu kolorowych opisach wychwala się sprzęt za małe pieniądze, rekomendując go jako „rakietę do najnowszych gier komputerowych”. Sprzedawcy zapewniają niesamowitą wydajność za niską cenę, chcąc przekonać nas do zakupu. Nie dajmy się naciągnąć!

Wszystkie opisy i zapewnienia mają niewiele wspólnego z prawdą. Te komputery bardzo rzadko zapewniają dobrą relację jakości do ceny. Często takie pecety są składane z odnawianych części, czasem nawet używanych! Także jakość złożenia i dobranych podzespołów pozostawia wiele do życzenia. Użycie złych i tanich elementów, w szczególności słabej jakości zasilacza, może skutkować nawet spaleniem całego komputera. Gwarancja na ten sprzęt może nie przewidywać zwrotu pieniędzy czy naprawy wskutek spalenia, które mogłoby być przyczyną złego użytkowania produktu.

Na wielu forach internetowych specjaliści powtarzają, by unikać jakichkolwiek gotowych komputerów. Polecają za to zakup konkretnych części i samodzielne ich zmontowanie. W przypadku braku umiejętności można dokupić, czasem za symboliczną złotówkę, złożenie wszystkich komponentów przed kupnem. Każdy dobry informatyk pomoże w dobraniu odpowiedniej konfiguracji w celu zapewnienia odpowiedniej wydajności sprzętu. Samodzielne komponowanie zestawów również nie należy do trudnych rzeczy – w Internecie znajdziemy wiele profesjonalnych poradników, dzięki którym wybierzemy i zakupimy to, co potrzebne, w najlepszej relacji ceny do jakości i wydajności. Jeśli ktoś jest majsterkowiczem, może także spróbować swoich sił w samodzielnym montażu komputera. Do każdego komponentu dołączona jest gwarancja realizowana często w systemie door-to-door. Mamy także stuprocentową pewność, że kupujemy produkty w pełni nowe i pozbawione jakichkolwiek wad. Istnieje również oprócz dostosowania podzespołów wybór wyglądu komputera oraz jego wielkości.

Na rynku znajdziemy wiele różnych formatów obudów, jak na przykład Mini-ITX, Mini Tower, Cube, HTPC. Dzięki szerokiej gamie tych produktów istnieje możliwość stworzenia coraz bardziej popularnych, niewielkich urządzeń Media Center, które idealnie nadają się jako odtwarzacze DVD i filmów z Internetu, przeglądarki zdjęć, konsole do gier. Produkty w najmniejszym formacie – MiniITX, pozwalają na stworzenie wydajnych, niewielkich, mobilnych jednostek, które idealnie sprawdzą się dla osób wymagających bardzo dużej wydajności i jednocześnie mobilności, pozwalając oszczędzić pieniądze na bardzo drogie, wydajnościowe odpowiedniki w postaci np. Notebooków.

Nie dajmy się więc namówić sprzedawcom na niepewne komputery o wątpliwej jakości i wytrzymałości. Zadbajmy o to, by komputery, które w końcu są inwestycją na długie lata, spełniły nasze oczekiwania oraz żebyśmy mieli absolutną pewność i gwarancję długiej żywotności, którą mogą zapewnić tylko składane komputery.

Related posts

Leave a Comment