internet 

Praca zdalna wady i zalety

picjumbo2-340x200Dużo mówi się na temat pracy zdalnej, jako nieopłacalne zajęcie. Często bazujące o umowę o dzieło odstrasza samą nazwą. Jest to idealna alternatywa dla studenta, ale czy aby tylko dla tej grupy?Zdecydowanym plusem jest to, że zaoszczędzisz na czasie przeznaczonym na dojazdy do pracy. Przez zaplanowaną godzinę na uszykowanie się do pracy i na dojazd zdążysz wykonać wystarczającą część pracy, aby szef poczuł się zadowolony. Są takie osoby, który niechętnie podchodzą do alternatywy siedzenia przed biurkiem non-stop po 8 godzin. Pracując zdalnie umożliwia Ci swobodne planowanie zlecenia. Wcale nie taki diabeł straszny, jakim go malują. Wystarczy tylko komputer, stałe połączenie internetowe i głowa pełna pomysłów!

Czas pomówić o minusach pracy zdalnej. Jeśli jesteśmy samotnikami praca zdalna jest dla nas wybawieniem. Natomiast jeśli chodzi o kontakty z ludźmi z pracy jest praktycznie zerowa, bo z nikim nie rozmawiasz. Spełniasz swoje obowiązki w domowym zaciszu i nic z tym nie zrobisz. Taką umowę zawarłeś z pracodawcą, na takich a nie innych warunkach pracujesz. Z czasem może nam brakować rozmowy w tle koleżanki rozmawiającej w telefon czy też stukania w klawiaturę. Jednak na dłuższą metę można do tego przywyknąć.
Pracując stacjonarnie mamy nad głową szefa, natomiast pracując zdalnie nie mamy tego problemu. Kontakt z szefem jest głównie telefoniczny bądź mailowy. Nie pracujemy nad presją oraz tym, że ktoś będzie nam przeszkadzał i zaglądał przez ramię. Praca zdalna daje nam swobodę wykonania zlecenia. Przede wszystkim nie tylko pracownik odnosi korzyści takiej umowy, ale także pracodawca. Wiele programistów pracuje zdalnie, normalnie realizując projekty. Zajmuje mu to odpowiednio więcej i mniej czasu, ale daje im to poczucie swobody. Tak samo jest w przypadku copywriterów, którzy mogą spokojnie realizować swój tekst.

Kolejną zaletą jest to, że nie popadniemy w konflikt z innymi pracownikami. Życie w zgodzie w pracy jest dość istotną rzeczą. Pracując zdalnie unikamy tego problemu. Pracując samodzielnie nie natkniemy się na sytuację, kiedy to koleżanka bądź kolega wie lepiej jak powinna być wykonywana Twoja praca. W przypadku choroby nigdy nie pojawilibyśmy się w pracy, szef wysłałby nas do domu. Pracując zdalnie wykonujemy swoją pracę, co prawda wolniej, ale nic nie stoi nam na przeszkodzie, aby w domu zwyczajnie poleżeć z laptopem w łóżku i realizować pracę zleconą przez szefa.

Praca zdalna daje nam wiele możliwości, czasami mniejsze niż ta stacjonarna, ale zyskujemy poczucie swobody oraz samodzielności. Nikt nie wtrąca się nam w realizowane projekty a przede wszystkim możemy to robić dobrze, nie martwiąc się, że zaśpimy do pracy. Pracując na zlecenie dostajemy konkretną pracę, przez co eliminowany jest problem marnowania czasu przez pracowników. Przede wszystkim godzisz obowiązki w pracy z życiem osobistym.

Nie tylko możemy pracować w domu, ale posiadając mobilny komputer można siedzieć w kawiarni i spokojnie pracować przy filiżance kawy. Praca zdalna nie trzyma nas umową tylko w jednym zakładzie, w ten sposób możemy pracować w kilku jednocześnie.

Related posts