internet 

Czy warto mieć własną stronę internetową?

Blogowanie, posiadanie własnej strony internetowej, czy profilu na portalu społecznościowym to w chwili obecnej coś zupełnie normalnego. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że posiadanie bloga stało się sposobem na życie, a dla niektórych również idealną metodą na zarabianie i to nie małych pieniędzy.

Inaczej jednak należy podchodzić do prywatnej strony i internetowej, a inaczej do stron firmowych. Własna strona internetowa firmy to podstawa o której nie może zapomnieć żaden przedsiębiorca. Jeśli chcemy być skuteczni, widoczni i mieć dużą ilość klientów, musimy mieć stronę internetowa, a przynajmniej profile na portalach społecznościowych.

Wróćmy jednak do prywatnego ujęcia stron. Chociaż jeszcze kilka lat temu mogłoby się wydawać, że własna strona internetowa jest abstrakcją, zwłaszcza w dobie, gdy portale społecznościowe przytłaczają nas z każdej strony, wróćmy na chwilę do lat 90, gdy takie portale nie istniały. Wtedy wizytówką osób była właśnie własna strona internetowa. Prosta, ze zdjęciem i krótkim opisem, miała przyciągnąć zainteresowanych. Takie strony posiadali informatycy, tłumacze, czy inne osoby wykonujący zawód freelancera. Jednak trwało to bardzo krótko i własna strona internetowa stałą się przeżytkiem, zastąpiły ja różne portale, które z czasem zyskiwały jeszcze większą popularność, bo coraz więcej osób zyskiwało dostęp do Internetu w swoim domu.

W chwili obecnej powracamy do tego trenu, gdyż portale społecznościowe nie są tak wszechstronne. Oczywiście można na nich publikować swoje przemyślenia, ale pisanie bloga jest na nich raczej mało wygodne.

Blog to taka współczesna własna strona internetowa, na której autor umieszcza swoje zdjęcia i przemyślenia. Chociaż największą popularnością cieszą się przede wszystkim blogi modowe, czy kulinarne, w Internecie znajdziemy różnego rodzaju blogi o różnej tematyce.

Oprócz blogów, popularne są też własne strony internetowe w tradycyjnym stylu. Osoby z większą gotówką inwestują w domenę i serwer bez dziwnych dopisków. Natomiast osoby, które nie chcą zbytnio inwestować w takie rzeczy, jak własna strona internetową, zakładają takie strony na nieodpłatnych serwerach.

Taka własna strona internetowa to szczególnie ciekawe rozwiązanie dla osób prowadzących mały biznes, które chcą się rozreklamować, to także idealne rozwiązanie dla osób, które pracują jako freelancerzy. Na stronie mogą umieszczać swoje port folio, a także teksty SEO, dzięki którym ich pozycja w wyszukiwarkach znacznie wzrośnie.

Mówiąc o stronach internetowych nie można pominąć pozycjonowania. Nawet jeśli strona jest nam zbędna, bo np. prowadzimy działalność poza Internetem, musimy pamiętać, że wiele osób korzysta z Internetu szukając jakiś usług, dlatego warto posiadać swoją stronę, która będzie dobrze pozycjonowana, aby potencjalny klient bez problemu znalazł nas w gąszczu innych podobnych firm, czy stron internetowych. Takie pozycjonowanie możemy zapewnić sobie dobrze przygotowaną stroną ciekawymi tekstami na dany temat, jak również wpisywaniem strony do różnych katalogów, aby użytkownicy różnych wyszukiwarek mogli trafić właśnie do nas

Related posts