oprogramowanie 

Uruchom Linuxa na Androidzie

linux-153455_1280Z pewnością każdy wie, że wśród mobilnych systemów operacyjnych należy wyróżniać trzy najważniejsze marki. Chodzi tutaj o Androida, Linuxa a także Windowsa Phone. Jeśli chodzi o ten pierwszy to warto zaznaczyć to, że on jest bardzo elastycznym mobilnym systemem operacyjnych, przyjazny na różnego rodzaju modyfikację. Co można z nim dokładnie zrobić? Niemalże, że w wszystko zaczynając od zmiany konfiguracji działania systemu, zmianie designu a kończąc na zainstalowaniu jakiejś prostej aplikacji bądź gry. Jednak ten mobilny system operacyjny daję użytkownikowi możliwość do tego aby uruchomił na swoim urządzeniu coś innego jak Android a dokładniej Linux. Istnieją na to odpowiednie sposoby.

Zależy Ci na tym aby przetestować Linux na swoim tablecie bądź smartfonie z Androidem? Nic prostszego! Zainstaluj Linuxa w chroocie. Zapewni Ci to niezwykłą jakość pracy a także możliwość zalogowania się w bardzo prosty sposób do twojego obecnego systemu poprzez VNC bądź SSH. Czy logować się możesz także z obecnością sieci? Oczywiście, że TAK! Wystarczy, że użyjesz lokalnego połączenia z urządzenia gdzie jest on zainstalowany używając sieć Local Area Network bądź z jakiegoś innego hosta komputera. Czy instalacja chroot jest skomplikowana? Raczej, nie. Jednak należy wykazać się odpowiednią zręcznością palców – ponieważ na klawiaturze ekranowej dość topornie może przychodzić komend Linuxa np. ifconfig lub ping. Jednak od czego jest Google Play. Można tam odszukać bardzo ciekawe aplikację mogące pomóc użytkownikom korzystającym z Linuxa na Androdzie. Wystarczy pobrać Complete Linux Installer aby ułatwić sobie działanie systemu operacyjnego opartego na jądrze systemu Linux.

Ciekawy sposób, który może pomóc z instalacją Linuxa na Androidze to na pewno wirtualizacja. To nie żaden czeski błąd. Obecnie bez większych problemów użytkownicy mogą wirtualizować system x86(32bitowy) na smartfonach. Google Play daje szansę do tego szansę, użytkownicy mogą pobrać Limbo PC Emulator. To właśnie ta aplikacja może emulować system działające na x86. Za sprawą Limbo można uruchomić jakąś małą wersję Linuxa. Aplikacja może ,,nie powalać na kolana” ponieważ tryb działania systemu operacyjnego może pozostawiać bardzo dużo do życzenia. O ile działanie sieci i dźwięku jest bez żadnego zarzutu to stabilność użytkowania może pozostawiać wiele do życzenia. Nie jest to dobre rozwiązanie dla osób, które mają mocne nerwy ponieważ użytkownicy Linuxa nie są przyzwyczajeni do tego aby ich system operacyjny działał niestabilnie i co chwilę się zawieszał.

Related posts

One Thought to “Uruchom Linuxa na Androidzie”

  1. Anna

    Miałam z tym duży problem i nie mogłam nigdzie znaleźć instrukcji jak to zrobić. Ciekawy post!

Leave a Comment