hardware 

Jedno urządzenie – wiele funkcji

Panuje powszechna opinia, wedle której jeśli coś jest do wszystkiego, to tak naprawdę nie nadaje się do niczego. Nie można ukrywać, że stosunkowo często sprawdza się taki pogląd, jednak monitor z tunerem TV zdaje się łamać ten stereotyp, bowiem z powodzeniem może zastąpić wiele osobnych sprzętów.

Oczywiście nie można spodziewać się najwyższej możliwej jakości, jednak monitor jest przystosowany do trochę innych zadań niż telewizor stricte, jednak wszystko to zależy od osobistych wymagań i preferencji oraz od ilości miejsca w pokoju. Monitor z tunerem TV jest o tyle wygodny, że może służyć nam do celów standardowych, takich jakie przychodzą nam do głowy po usłyszeniu samego słowa monitor, ale także do paru innych rzeczy. Monitor z tunerem TV pozwala na oglądanie telewizji na monitorze bez podłączenia zbędnych zewnętrznych urządzeń. Sama jakość obrazu jest stosunkowo dobra i dla niezbyt wprawionego oka nie będzie stanowić wielkich różnic, trzeba jednak powiedzieć, że monitor z tunerem TV to nie to samo co standardowy telewizor i jakościowo nigdy nie będzie dawał tego, co pozwala osiągnąć zwykły TV. Mimo wszystko monitor z tunerem TV może stanowić świetne rozwiązanie dla ludzi, którzy nie mają zbyt wiele miejsca w swoim pokoju, a zależy im na tym, aby nie zastawiać pozostałej pustej przestrzeni tysiącem innych sprzętów. Jeśli zwykłą telewizję ogląda się stosunkowo rzadko — bo przyznać trzeba, że monitor z tunerem TV na ogół lepiej wywiązuje się z zadań monitora niż telewizora — to warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, gdyż koniec końców wyjdzie nas to zdecydowanie taniej.

Problemem, z jakim przyjdzie się zmierzyć kupującemu monitor z tunerem TV będzie cena i wybór wielkości. Trzeba mieć świadomość faktu, że monitor z tunerem TV nie będzie wielkościowo sięgał do takiej wymiarów jak 50 cali i raczej nie przekroczy wielkości przekątnej 30 cali. Zdarzają się owszem takie modele, ale to rynkowo rzadkość i sporadyczna okazja w sklepie. Jeśli będzie trzeba zmierzyć się z trudnym wyborem, to raczej warto zainwestować w coś większego niż 20 cali, bo najzwyczajniej w świecie, oglądanie telewizji na ekranie o tak małych rozmiarach jest niewygodne; ponadto jeśli ktoś jest posiadaczem konsoli i chce mieć możliwość wygodne spędzania czasu klikając na padzie, także powinien rozejrzeć się raczej za trochę większym modelem – dla swojej osobistej wygody. Powód dla których monitor z tunerem TV nie jest aż tak pokaźnych rozmiarów jak telewizor jest prosty: jeśli siedzimy blisko ekranu, a jest on zbyt duży, trudno objąć nam go wzrokiem na „jeden raz”, co skutkuje znacznie szybszym psuciem się wzroku i na dłuższą metę może prowadzić do poważnych uszczerbków na zdrowiu.

Jeśli chodzi o cenę, to przyzwoity monitor z tunerem TV można kupić już za 1500-1600zł. Wielkość takich monitorów powinna być odpowiednia dla większości kupujących, bo wynosi około 27 cali, dodatkowo jakość wyświetlanego obrazu jest zadowalające i nie stanowi zbyt wielu różnić w stosunku do standardowego telewizora.

Related posts