oprogramowanie 

Funkcjonalny android na telefonie

android-150996_640W międzyczasie kiedy trwa walka między androidem a iOS warto sobie przypomnieć jaką fajną funkcjonalność ma system android, pomimo zacinania się w niektórych momentach. Z resztą takich przypadków nie jest masakrycznie aż tak dużo.
Systemu android używamy zarówno na smartfonach jak i na tabletach, dość funkcjonalny system. Android daje nam dość fajny pakiet aplikacji serwisów społecznościowych, których fanami jest większość ludności na świecie. Nie zabraknie tutaj aplikacji giganta- Facebooka, ale także tych mniejszych gigantów typu Instagram czy serwis Ask.fm. Do przeglądania PDF-ów mamy kilka aplikacji, ale sama już się na to nacięłam, że nie wyświetlają niektórych symboli, chociażby symboli matematycznych. Jeśli jesteśmy studentami, zwłaszcza kierunków ścisłych, powinniśmy pozostać czy starym, dobrym Acrobacie. Nic innego nie wpierda dobrze Acrobata jak… Acrobat!
W system android mamy wbudowany system przeglądania plików, ale jakoś słabo do mnie dociera. Na komputerze starym niezawodnym programem do kopiowania dużej ilości plików czy też po prostu ich przeglądania jest program Total Commander. Pamiętacie czasy Windowsa 98 kiedy to trzeba było dość sporo plików przekopiować chociażby z uszkodzonej płyty? Jednak wersja na telefon troszkę kuleje. Warto wybrać za to inną aplikację do przeglądania plików bądź zaakceptować wbudowany interfejs, mnie osobiście on nie razi w oczy.
Skoro nagrywamy filmy telefonem to z pewnością je potem oglądamy Kluczem do nie utrudniania sobie życia jest dobry odtwarzać do filmików. Ze swojej strony mogę polecić aplikację MX Player. Jest to odtwarzacz, który działa nie tylko szybko, ale też sprawnie. Jeśli jesteśmy przy filmach wypadałoby także zahaczyć o odtwarzacze do muzyki. Zamiennikiem Winampa może być AIMP, ale ja od siebie polecam mobilną wersję foobara 2000. Jest to program, który został u mnie zastąpiony u mnie na komputerze w miejsce Winampa. Uważam, że jest to dużo poręczniejszy program niż stary dobry AIMP.
Ważną aplikacją jest aplikacja do nagrywania głosu. Wiadomo, każdy lubi sobie pośpiewać w ciszy, aby nikt go nie słyszał. Ale nie tylko w tym celu potrzebny nam ten program na Androidzie. Często pełni rolę dyktafonu, kiedy chcesz sobie coś zanotować ale niestety jesteś w ruchu i jedyną rzeczą jaką możesz zrobić w tym przypadku to wyciągnięcie telefonu i włączenie aplikacji do nagrywania głosu.
Ostatnią, ale nie obowiązkową pozycją jest Corel Draw wersja mobilna. Każdy szanujący grafik ale nie tylko lubi sobie czasami coś porysować. Kto wie, może przez takie niewinna zabawy aplikacją Corela może wpadnie na fantastyczny pomysł?
Android sam w sobie nie jest systemem złym, pamiętam jak posiadałam ową wersję systemu, zanim przeszłam na wersję KitKat. Pomysłodawcy systemu Android jakby się poddali i przestali zakładać te śmieszne blokady chroniące telefon przez rootem. Drugą rzeczą, która mi się rzuciła w oczy to sprawny system powiadomień. Tak naprawdę używałam wcześniej Androida w wersji 2.4.x i jak się od razu przesiadłam na Lollipopa to dostałam porażenia, że praca na telefonie może być dużo przyjmniejsza.
Podsumowując… Polecam jak najbardziej system Android, chociażby z tego względu, że tylko na tym systemie mamy duży wybór aplikacji, a wciąż pojawiają się nowe.

Related posts