internet 

Szablony stron www – sposób dla leniwych?

Stworzenie własnej strony www nie jest wcale takie proste, a już na pewno nie najtańsze. Jeśli chcemy, aby nasza strona była atrakcyjna i wyjątkowa musimy poświęcić trochę czasu, a czasem również gotówki. Nie oznacza to jednak, ze jeśli chcemy posiadać dobrą stronę internetową, musimy dużo inwestować, a jeśli nie chcemy inwestować, to sami musimy nauczyć się projektowania stron. Z pomocą przychodzą nam gotowce

Oczywiście nie chodzi tutaj o gotowe strony, blogi, czy inne podstrony różnych portali, gdzie nic nie musimy robić, chodzi tutaj o szablony stron, które można dostosować do swoich potrzeb.

Nie jest tak, że wszystkie szablony stron są identyczne, każda domena, czy strona główna ma własne szablony stron, które proponuje swoim użytkownikom.

W przypadku blogów szablony stron są bardzo ograniczone, najpopularniejsze domeny na blogi nie są strasznie rozbudowane, oczywiście możemy zmieniać wygląd, kolor i czcionkę, ale wciąż musimy pamiętać, że jest są to szablony stron przygotowane pod język angielski, jeśli więc będziemy chcieli kombinować z czcionkami, może pojawić się problem nie wyświetlania polskich znaków, co oczywiście od razu sprawia, że nasza storna wyglądała mało profesjonalnie, a my nie wiemy czym jest szyfrowanie czcionek

Kolejna kwestia to szablony stron nie na blogi, lecz najzwyklejsze strony internetowe. Tutaj tez wiele zależy od tego na jaki serwerze umieścimy naszą stronę. Darmowe serwery, z niską przepustowością nie mają dla nas najciekawsze oferty. Jeśli więc chcemy coś bardziej atrakcyjnego, musimy liczyć się z opłaceniem abonamentu na serwerze, co oczywiście niesie za sobą wymierne korzyści, gdyż przepustowość na płatnych serwerach jest dużo większa, a przy wielu wejściach w ciągu dnia stanowi to bardzo ważną kwestię.

Oczywiście szablony stron dostępne na różnych stronach to nie wszystko. Niektórzy specjaliści zajmujący się projektowaniem stron prowadzą swego rodzaju sprzedaż w Internecie. Wystawiają na różnych portalach gotowe szablony stron, które można u nich kupić. Oczywiście trochę to kosztuje, ale zwykle cena jest dużo niższa, niż za spersonalizowaną stronę internetową. Taki szablon, chociaż niestworzony według naszego pomysłu z całą pewnością wyróżni się na tle innych, a osoby, które częstą przeglądają strony internetowe, na pewno nie wyłapią podobieństwa do innych stron w Internecie.

Warto pamiętać, że strona internetowa jest wizytówką firmy, jeśli wybierzemy standardowe szablony stron, użytkownicy wchodzący na nasz profil od razu zauważą, że nie kosztował nas zbyt dużo, a musimy przede wszystkim pamiętać, że wiele osób ocenia po okładce, a ta jest bardzo ważna jeśli prowadzimy firmę serwującą usługi związane z działem IT, Internetem, czy innymi podobnymi kwestiami. Skoro nasza strona jest kiepska, jak możemy zapewnić, że jesteśmy dobrymi informatykami. Oczywiście w tym momencie wiele osób zapyta się dlaczego informatyk sam nie może stworzyć strony internetowej i wykorzystuje szablony stron z Internetu. Musimy przede wszystkim pamiętać, że informatyka to bardzo ogólna dziedzina.

Related posts