oprogramowanie 

Grafika komputerowa w domu

Zawod_poszukiwany_grafik_komputerowy_jak_nim_zostac_i_co_warto_umiecMożliwości, jakie niesie ze sobą współczesny świat oraz branża IT są niesamowity. Bowiem możemy w domu utworzyć sobie małe studio graficzne. W dzisiejszych czasach można bez problemu podłączyć mikrofon i kamerę do sieci. Ba, można nawet podłączyć smartfona, na którym nagramy film i wykonamy zdjęcia. Możemy więc pójść do parku, lasu lub nad jezioro, a następnie obrobić je na naszych komputerach.

Jedziemy do lasu z naszym smartfonem. Oczywiście może to być cyfrowy aparat fotograficzne, a równie dobrze może to być również kamera. Bez znaczenia. Robimy zdjęcia. Czy to drzewa, ptaki, dróżki czy też inne interesujące nas ujęcia. Następnie po powrocie do domu podłączamy naszego smartfona, nasz aparat fotograficzny lub kamerę do komputera. Dzięki urządzeniom USB jest to możliwe. Do komputera można podłączyć przeróżne urządzenia. Ale do rzeczy. Na komputerze taki smartfon czy aparat jest traktowany jako dodatkowy napęd. Po otwarciu wyświetla nam się grafika, którą zrobiliśmy wcześniej. I co dalej? Możemy się zająć dalszą obróbką.

Ale jak tego dokonać. Z pomocą przyjdą nam programy, takie jak popularny Photoshop. Znany program do obróbki grafiki. Alternatywnie może pobrać darmowy program GIMP. Jest to mniej więcej odpowiednik Photoshopa. W każdym razie zasada działania jest porównywalna i również pozwala na dużo. A jest darmowy. Więc może do zastosowań domowych będzie to lepsze rozwiązanie. Przede wszystkim za pomocą tych programów możemy naszą grafikę zmniejszyć, powiększyć, skrócić, wydłużyć. Wiele rzeczy możemy zrobić. Ale to nie wszystko. Możemy zmieniać podstawowe parametry, jak kontrast, nasycenie, balans itp. Możemy też zastosować rozmaite filtry i efekty. Możemy wyostrzać, rozmywać, wyostrzać lub rozmywać określone obszary itp. Możemy też mieszać ze sobą zdjęcia lub dodawać do nich różne elementy. Możliwości jest wiele.

Po skończonej obróbce możemy nasz plik graficzny zapisać. Na urządzeniu mobilnym albo na dysku twardym. I mamy gotową grafikę, którą możemy dalej przesłać. Albo robić z nią inne rzeczy. Można w ten sposób retuszować wiele ciekawych i przyjemnych zdjęć. Na różne okoliczności. Mogą one służyć zarówno do zabawy, jak również do profesjonalnych zastosowań. Wszystko zależy od okoliczności.

Plusem rozwiązań, jakie są oferowane we współczesnym świecie jest fakt, że możemy w domowych warunkach zająć się obróbką grafiki. I to w sposób może nie profesjonalny, ale bynajmniej nie stricte-amatorski. Taki, że będziemy zadowoleni z efektów. A jest to duży plus. Wyobraźmy sobie sytuację, że musimy przesłać zdjęcie gdzieś komuś, a nie mamy zbyt wiele czasu. Wtedy z pomocą przyjdzie nam domowe studio graficzne. Nie będziemy musieli szukać profesjonalnego studia. Wszystko wykonamy w naszym domu. Wygodnie, szybko. A może nawet rozpoczniemy poważniejszą zabawę z grafiką. Kto wie.

Robić zdjęcia telefonem przenośnym, podłączyć do komputera poprzez urządzenie USB, a następnie obrabiać. Coś, o czym dawniej można było tylko marzyć. A dzisiaj jest to jak najbardziej możliwe i każdy może się tym zajmować.

Related posts