internet 

Dziecko w Internecie – jakie czyha na niego niebezpieczeństwo

To prawda za sprawą Internetu można wykonać wiele pożytecznych rzeczy – zrobić przelew, zrobić zakupy Internetowe, porozmawiać ze znajomym z zza granicy. O ile dorośli są bardziej świadomi tego jakie niebezpieczeństwo w sieci może na nich czekać to tak naprawdę najmłodsze dzieci nie mają o tym pojęcia. Istnieją obszary Internetu na które małoletni nie powinni wchodzić.

W prawdziwym życiu dziecko ma utrudniony dostęp do pornografii. Chcąc kupić gazetę dla dorosłych w saloniku prasowym sprzedawca nie sprzeda mu takiej treści. W Internecie jest zdecydowanie inaczej – dostęp jest ogólny a za sprawą jednego kliknięcia najmłodszy może poznać ,,najczarniejszą stronę Internetu”.

W rzeczywistości rówieśnicy nie przeklinają. Jeśli już do tego dochodzi to na pewno małą liczbę razy. W Internecie młode dzieci są z pewnością narażone na różnego rodzaju wulgaryzmy. Wchodząc na jakiś filmik na YouTube małoletni może przeczytać w komentarzach wiele niecenzuralnych słów.

Przemoc w Internecie to także problem, który może dotknąć najmłodszych. Nie ma pewności jakie filmiki w zasobach sieci są otwierane przez małoletnich. Konieczne nie jest to aby znać wszystkie strony dotyczące np. samobójstwa. Czasem nieświadomie dziecko może odwiedzić takie treści bez niczyjej wiedzy.

Dziecko z ciekawości może wchodzić na czaty Internetowe. W ty miejscu także czeka na niego wiele niebezpieczeństw. Nie wie z kim do końca ma do czynienia prowadząc konwersację.

Rodzic powinien kontrolować swojego najmłodszego kiedy ten korzysta z zasobów Internetu – warto pomyśleć o instalacji pakietu kontroli rodzicielskiej.

Related posts

One Thought to “Dziecko w Internecie – jakie czyha na niego niebezpieczeństwo”

  1. Paulina

    W dzisiejszych czasach trzeba na to bardzo uważać. W internecie znajduje się wiele niebezpiecznych dla dzieci treści.

Leave a Comment