internet 

Fajne strony internetowe – czy takie istnieją i jak je tworzyć

Każdy z nas nawet kilka razy dziennie przegląd różne strony w Internecie. W zasadzie można byłoby powiedzieć, że każdy ma taki codzienny rytuał podczas którego przegląda swoje ulubione strony internetowe, gdzie czyta ciekawe artykuły. Analizując strony, które przegląd powinniśmy zadać sobie pytanie, dlaczego tu zaglądam, czy to są fajne strony internetowe?

Oczywiście pojęcie „fajne strony internetowe” jest bardzo względne, gdyż każdy z nas ma inny gust i lubi przegląd inne treści. Dla jednej osoby fajne strony internetowe to te z plotkami o gwiazdach, dla innej na temat wydarzeń sportowych. Skupmy się jednak na stronach osobistych, czy też stronach wielkich koncernów, na które nie wchodzimy, że poczytać informacje ze świata, czy tez plotki, ale po prostu wchodzimy, bo coś nas tam interesuje i wydaje się fajne.

Na początku strony prywatne, które wzbudzają najwięcej sprzecznych uczuć, dla jednych są to fajne strony internetowe, dla innych zupełna porażka. Oczywiście wiele zależy od tego, z jakiej perspektywy na to patrzymy. Dla niektórych kryterium jest sama treść, dla innych znaczenie odgrywa szata graficzna. Jeśli chodzi o fajne strony internetowe ze względu na treść to na pewno muszą wyróżniać się na tle innych. Nie mogą być banalne i być wypełnione skopiowanymi tekstami. Wciąż jednak większa część użytkowników Internetu ocenia strony według szaty graficzne, a więc fajne strony internetowe to takie, które zachwycają kolorami, mają ciekawy układ, czy też przechodzenie między podstronami.

Inaczej kwestia tego, czy dane strony internetowe są fajne czy nie, wygląda w przypadku stron firm, producentów, jakiś przedmiotów. Tutaj treść nie ma znaczenia, liczy się logo, wygląd, atrakcje, dodatkowe funkcje i liczne akcje promocyjne. Na to zwracamy uwagę i pod tym kątem patrzymy na to, czy są to fajne strony internetowe.

Wyróżniamy także inną kategorię stron, czyli takie zawierające atrakcyjną treść dla internauty. Takie fajne strony internetowe pojawiają się co jakiś czas, niektóre zyskują ten przydomek na wiele lat, inne po miesiącu tracą popularność. Takie fajne strony internetowe żyją dzięki użytkownikom, jeśli im zależy, strona rozwija się bardzo prężnie. Mowa tutaj oczywiście o stronach z ciekawymi obrazkami, czy informacjami ze świata.

Kolejna grupa to blogi, tutaj podział jej raczej jasny i oczywisty, mamy fajne blogi modowe i mniej fajne blogi, na których ktoś wyraża swoje poglądy. Większość z nas to wzrokowcy, którzy w Internecie szukają rozrywki, dlatego wszelkie psoty z kolorowymi zdjęciami są tak popularne wśród internautów.

Jeśli sami posiadamy stronę internetową, po przejrzeniu innych w Internecie, zaczynamy zastanawiać się, co zrobić, aby nasza była jeszcze bardziej atrakcyjna, żeby przyciągała wzrok i żebyśmy my mogli czerpać korzyści z wyświetlania reklam. Oczywiście wymaga to dużo pracy, ale przy odrobinie umiejętności i w razie potrzeby również pomocy specjalisty, możemy stworzyć naprawdę interesującą i atrakcyjną stronę, która będzie cieszyć się popularnością. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość, a także fundusze na pozycjonowanie.

Related posts