internet 

Jak znaleźć pracę przez Internet?

W chwili obecnej mamy coraz mniej czasu, dlatego coraz częściej szukamy sposobów na pracę z domu. Jest to również świetne rozwiązanie dla osób, które chcą dorobić, a z pewnych przyczyn nie mogą podjąć stałej pracy, bo na przykład studiują, chorują lub mają małe dzieci. Na szczęście Internet bardzo ułatwia nam życie w tej kwestii i w chwili obecnej praca przez Internet nie jest czymś wyjątkowym.

Oczywiście praca przez Internet może być powiązana z hazardem, czy inwestycjami na giełdzie, bo i takie oferty znajdziemy, jeśli jednak zależy nam na tym, aby zarobki były realne, a nie wirtualne lepiej jest szukać innych ofert pracy.

Nie każdy zawód można wykonywać przez Internet, ale jest wiele ciekawych ofert skierowanych głównie do osób piszących, bo na tym polega praca przez Internet. Oczywiście można też szukać pracy mobilnej, ale trudno jest ją zaliczyć to zadań wykonanych dzięki Internetowi.

Oferty pracy zdalnej są różne. Zwykle chodzi o copywriting, redakcję tekstów, ghostwriting, wykonywanie tłumaczeń, tworzenie strony internetowej, redagowanie bloga, utrzymanie korespondencji, marketing szeptany i wiele innych. Pojawią się nawet oferty pracy o tematyce erotycznej, czyli praca przez Internet, jako twórca treści erotycznych, czy też osoba wysyłająca sms na seks telefonie.

Praca przez Internet ma wiele plusów i minusów. Jeśli współpracujemy z firmą i mamy podpisaną umowę tych minusów jest trochę mniej, jeśli jednak działamy na zasadzie freelancingu i rzadko zdarza się nam podpisywać jakieś umowy, szybko może okazać się, że taka praca przez Internet przyniosła nam więcej strat niż zysków. Wiele też zależy od naszego podejścia.

Minusem takiego rodzaju zatrudnienia jest fakt, że pracując w domu, nasz dzień pracy trwała cały dzień. Rano, gdy wstajemy zaczynamy pracować, a ostatnie zlecenie wysyłamy przed snem. Oczywiście nie jest tak, że ciągle pracujemy, zwykle jednak zlecenia wykonujemy partiami, między czasie wykonując inne obowiązki domowe. Praca przez Internet wymaga zdyscyplinowania. Jeśli coś trzeba zrobić na dziś, to musi być skończone. Oczywiście czasem zdarzają się różne dziwne wypadki, jak np. awaria komputera, czy Internetu, ale tłumaczenia na niewiele się zdają, termin jest terminem.

Taka praca przez Internet ma też swoje plusy, a jest to przede wszystkim fakt, że rano nie musimy się spieszyć do pracy, zlecenia wykonujemy wtedy, kiedy mamy czas i ochotę, co generuje kolejny minus, gdyż w pracy zadania wykonujemy sukcesywnie i zarabiamy realne pieniądze, a w tym przypadku niejednokrotnie zdarza się tak, że zarobki są nieco niższe, niż byśmy chcieli, zdarzają się też takie dni, gdy zleceń po prostu nie ma i bezczynnie siedzimy w domu nie zarabiając. Z drugiej strony zdarzają się okresy, gdy praca przez Internet jest bardzo opłacalna, zwłaszcza w przypadku tłumaczy. Nie ważne, czy jesteśmy chorzy, nie możemy chodzić, czy mamy inne dolegliwości, które uniemożliwiałyby wyjście do pracy, praca przez Internet wymaga od nas tylko dostępu do komputera i prądu. Oczywiści forma umowy, czyli zwykle umowa o dzieło dla wielu nie jest satysfakcjonująca, można jednak pomyśleć o założeniu własnej firmy i za każde zlecenie wystawiać fakturę VAT, to pozwoli nam rozwinąć naszą działalność i współpracować nie tylko z firmami copywriterskimi, ale również z indywidualnymi zleceniodawcami.

Related posts