internet 

Czy można mieć darmowy Internet?

Któż z nas nie marzy o tym, aby mieć coś za darmo, bez opłat, co sprawiłoby, że nasze życie stałoby się bardziej przyjemne, czy też łatwiejsze. Już samo stwierdzenie za darmo, gratis, czy promocja działa na nas jak przysłowiowy lep na rzepy, a konfiguracja słów za darmo doładowanie, Internet za darmo, mieszkanie za darmo to najczęściej wyszukiwane frazy w Internecie.

Niestety trudno jest znaleźć, coś, co byłoby w 100% darmowe, nie generowałoby żadnych, nawet najmniejszych kosztów, czasem jednak zdarza się tak, że faktycznie coś dostaniemy za darmo i nie zapłacimy za to nawet 1 grosza, a chodzi tutaj o internet za darmo.

Oczywiście nie jest to Internet za darmo w naszym zaciszu domowym, bo to jest absolutnie niemożliwe i nie wykonalne, gdyż żaden dostawca Internetu nie zrobi nam niespodzianki pt. Internet za darmo, jeśli chcemy mieć dostęp do stron internetowych, popularnych portali społecznościowych, czy naszego maila w miejscach publicznych, autobusach, kawiarniach, czy narybku, nie musimy nic płacić. Oczywiście większość z nas posiada abonament z Internetem, czy też po prostu pakiet Internetu, jest on jednak bardzo ograniczony i w każdej możliwej sytuacji szukamy pomysłu, jak oszczędzić i zachować MG na sytuację, w której fatycznie Internet za darmo nie będzie dostępny.

Oczywiście nie jest tak, że Internet za darmo jest dostępny automatycznie i od ręki. W większych centrach handlowych, oczywiście jest to możliwe, bo nikt nie blokuje dostępu do Internetu hasłem. Jednak w mniejszych kawiarenkach Internet za darmo dostępny jest, jeśli znamy hasło, czyli musimy wejść do lokalu i zapytać o to hasło, nie możemy skorzystać z dostępu, nawet jęli stoimy na zewnątrz i sygnał jest dobry.

W niektórych polskich miastach Internet za darmo dostępny jest również w komunikacji miejskiej. Tutaj bardzo często hasło nie jest potrzebne, ale dostawca Internetu darmowego umożliwia korzystanie z dostępu do Internetu tylko przez 15, czy 20 minut jazdy, jeśli chcemy dłużej korzystać musimy mieć wykupiony abonament.

Tak w prosty sposób koło się zatacza i trafiamy do początku, czyli tego, czy Internet za darmo to cos możliwego, skoro każdy wymyśla jakieś ograniczenia, w postaci haseł, czy konieczności wykupienia abonamentu. Jednak największym i najczęstszym utrudnieniem jest przede wszystkim prędkość łącza. Niestety znalezienie darmowego Internetu z szybkim łączem jest praktycznie nie możliwe. Związane jest to oczywiście z faktem, że gdyby łącze był tak szybkie, jak w domu, każdy przychodziłby do kawiarni i sklepu i stamtąd ściągał potrzebne dane. Warto również dodać, że w niektórych miejscach, Internet za darmo wiąże się z ograniczeniami i tak np. w pociągu obejrzenie filmiku jest nie tyle nie możliwe ze względu na fakt, że połączenie jest wolne, ale raczej chodzi o to, aby nikt nie przeglądał tego typu stron. W niektórych miejscach wi-fi nie działa wtedy, gdy chcemy odwiedzić nielegalne strony lub ściągnąć aplikację na nasz telefon. Wszelkie te ograniczenia mają sens i są czymś spowodowane.

Related posts