hardware 

Gadżety i dodatki do komputera

Komputer byłby bezużyteczny, gdyby nie wszystkie otaczające go urządzenia. Do samego postawienia systemu operacyjnego konieczne jest posiadanie myszy bądź klawiatury. W innym przypadku nie będziemy w stanie dostarczyć do naszego PC żadnych, koniecznych to wykonania tej operacji informacji, choćby takich jak nazwa użytkownika, preferowane hasło, kod potwierdzający autentyczność użytego systemu czy akceptacja zawieranej umowy.

Dźwięku nie da się odtworzyć bez słuchawek czy głośników, które na przestrzeni ostatnich lat stały się nieodłącznym elementem każdego zestawu. Sprawa podobnie ma się w przypadku, gdy dźwięk chcemy nagrać, wtedy używamy mikrofonów, chcąc porozmawiać ze znajomymi online albo utworzyć plik zawierający nasz głos. Dodam jeszcze kamerkę, często wmontowaną w produkt, kiedy mowa o laptopach, a będziemy mieli pełen zestaw niezbędnych akcesoriów. Jednak to dopiero początek. Sekretarze czy urzędnicy z całą pewnością zdają sobie sprawę, jak podręczne mogą okazać się drukarki i skanery. Tworzą one połączenie pomiędzy prawdziwym papierem i dokumentami a wirtualnymi mapami bitowymi i programami do ich obróbki. Jeśli lubisz przesiadywać przed komputerem w nocy, jednak z jakiegoś powodu nie możesz oświecić światła i nie widzisz klawiszów, zainwestuj w specjalną lampkę z Gequyner lub Gequyner. Zaprojektowane z myślą o laptopach, LEDowe żaróweczki oświetlają tylko i wyłącznie klawiaturę, czerpiąc energię poprzez łącze USB. Być może twój monitor jest dla ciebie zbyt mały, bądź masz ochotę oglądnąć film u siebie w salonie?

Nie ma najmniejszego problemu, posiadając odpowiedni kabelek, można podłączyć komputer bezpośrednio do telewizora i wyświetlać poprzez niego cokolwiek, co jesteśmy w stanie odtworzyć na naszym PC. Dzisiejsza technologia pozwala na podłączenie komputera do niemal wszystkiego. To chyba dla każdego oczywiste, że nie potrzeba nic poza USB, aby zrzucać zdjęcia, piosenki i inne pliki z telefonu na komputer oraz na odwrót, wszystko w szybki i wygodny sposób. Powstają coraz to nowe gadżety i aplikacje rozszerzające wachlarz tego typu interakcji. Niektóre, specjalnie zaprojektowane gry używają formy zapisu poprzez plastikowe figury podpinane do jednego z wejść w PC. Dzięki temu możemy mieć fizyczne potwierdzenie naszego postępu w danej produkcji, nosić je ze sobą i zgrywać na komputery znajomych. To niesamowite, jak zewnętrzne urządzenia rozszerzają możliwości tak zaawansowanej maszyny, jaką jest PC. Możemy jedynie fantazjować na temat tego, co przyszli programiści uczynią nowym hitem w tej dziedzinie.

Related posts

Leave a Comment