internet 

Porady jak korzystać bezpiecznie z zasobów Internetu

Sieć internetowa w domu każdego z nas jest na porządku dziennym. Każdy może wejść w Google w celu odszukania interesującego dla nas hasła, zapłacić przelew przez Internet lub porozmawiać z kimś przez Skype. Każde zachowanie w sieci powinno być ostrożne, nie należy dopuszczać do tego iż narazimy swoje bezpieczeństwo. Istnieją sposoby, które umożliwią bezproblemowe surfowanie po Internecie.

Nie waż się podawać komuś hasła. Na pewno nie będzie dobrym pomysłem, że pochwalisz się kolegom korespondencją z jakąś dziewczyną i podasz im swój kod aby mogli też do niej pisać. Pod żadna namową nie staraj się podać hasła do twojej poczty e-mail. Po co w ogóle masz to robić? Na pewno nie chcesz aby to właśnie z twojego konta pocztowego wychodziły niepotrzebne wiadomości do innych użytkowników.

Jeśli serfujesz po Internecie i ktoś niespodziewanie, jakiś nieznajomy prosi Cię o poufne dane to zignoruj to jak najszybciej. Nie możesz podawać swojego numeru telefonu, peselu itp. Te dane powinny zostać przez Ciebie strzeżone w tym celu aby nie dotarły w niepowołane ręce.

Zainstaluj na swoim systemie operacyjnym Windows program antywirusowy. To prawda, że u siebie na komputerze masz podstawową ochronę, którą otrzymałeś wraz z zakupem nowego komputera. Jednak jeśli zamierzasz serfować na Internecie w pełni bezpiecznie pomyśl o tym aby zainstalować dla wyższej ostrożności płatny program antywirusowy. To właśnie w nim możesz ustawić np. blokowane strony lub potencjalne niebezpieczne strony internetowe.

To dopiera połowa sukcesu jeśli masz zainstalowany program antywirusowy. Musisz pamiętać o jeszcze jednej bardzo ważnej rzeczy – włącz w tej aplikację opcję automatycznych update. Naprawdę sam antywirus bez aktualnej bazy wirus nic Ci nie da. Ta opcja zapewni Ci regularne bezpieczeństwo przed wszystkimi najnowszymi wirusami.

Chcesz poznać kogoś przez Internet? Często wchodzisz na czaty Internetowe lub jesteś posiadaczek profilu na jednym z portali randkowych? Nie staraj się umówić z osobą kompletnie Ci nieznajomą z którą dopiero co wymieniłeś kilka wiadomości. Na pewno z rezerwą należy podchodzić do tej osoby, która siedzi po drugiej strony monitora.

Często przeglądasz strony Internetowe a ostatnio się spotkałaś z bardzo nietypową treścią. Czy musisz we wszystko wierzyć co przeczytasz na stronach internetowych? Oczywiście, że NIE! Ostrożnie odbieraj swoje wiadomości na skrzynkę e-mail i pomyśl logicznie czy zarobek 4000 tys. dolarów na tydzień jest prawdziwy bez żadnego wkładu? Raczej, nie. Bardzo często wiadomość tego typu to automatycznie wygenerowany SPAM.

Jeśli masz konto na forum internetowym, portalu społecznościowym itp. to zdecyduj się na to, że nie będziesz agresywny wobec innych użytkowników. Po co masz się denerwować? Uświadom to sobie, że hejterzy Internetowy tylko czekają jak ktoś będzie odpowiadał na ich zaczepki. Nie wdawaj się w takie prowokację Internetowe.

Related posts

Leave a Comment